Informacje prasowe

data publikacji: 30/04/2020

Nowy prezes zarządu SuperDrob

 

Grupa SuperDrob pod przewodnictwem nowego prezesa. Na to stanowisko został wybrany dotychczasowy wiceprezes – Marcin Świąć. Pracuje w SuperDrob od 2016 roku.

    – Dalej będziemy realizować strategię firmy wytyczoną przez Właścicieli. Naszym celem jest budowa w pełni zintegrowanego biznesu drobiowego, który będzie mógł w sposób elastyczny odpowiadać na potrzeby rynku polskiego i europejskiego i dostarczać powtarzalnej jakości produkty drobiowe z wartością dodaną. W Polsce stawiamy na produkty premium z Kurczaka Sielskiego. Nasz rynek eksportowy opiera się na dwóch głównych kanałach: duże sieci sklepowe i wiodące sieci restauracji. Dostarczamy tam głównie produkty wysoko przetworzone. Obecnie stawiamy głównie na rozwój organiczny. Ewentualne akwizycje będziemy rozpatrywać indywidualnie jeśli pojawią się takie możliwości. – mówi Marcin Świąć, prezes zarządu SuperDrob.

César Lipka – dotychczasowy CEO firmy rozwija teraz nowe projekty spożywcze w spółce CPF Poland, oraz został przewodniczącym rady nadzorczej SuperDrob.

Pozostanie Césara Lipki wyłącznie w spółce CPF Poland (w której pełni rolę CEO od 2017 r.) ma wzmocnić rozwój nowych produktów spożywczych, które nie mieściły się dotychczas w portfolio producenta drobiu. Będzie to rozwój półki dań gotowych (z drobiu i nie tylko), sprzedaż krewetek (dostępne w sieciach handlowych od grudnia 2019 r.) oraz nowości, na które rynek jeszcze musi chwilę poczekać. CPF Poland powstało dzięki współpracy SuperDrob z tajskim partnerem CP FOODS w 2017 r.

    – Zależało mi na dalszym rozwoju w nowych obszarach. Handel, przetwórstwo, zmiany społeczno-gospodarcze i oczekiwania konsumentów wymuszają na nas nowe projekty produktów i usług. Dlatego postanowiłem wyjść z obszaru operacyjnego w SuperDrob i przekazać go w ręce Marcina Świącia, doświadczonego menedżera.

Synergia obu doświadczeń – SuperDrob SA i CPF Poland SA może przynieść nowe możliwości. Dodatkowo, spółka CPF Poland może korzystać z doświadczeń naszych tajskich partnerów. Biznes rolno-spożywczy w Azji jest pod wieloma względami bardziej innowacyjny względem europejskiego rynku. – mówi César Lipka.

CPF Poland SA to firma spożywcza kreująca nowe rozwiązania na rynku żywności. CPF Poland zajmuje się projektami z zakresu rolno-spożywczego. Uczestniczył w inwestycji obejmującej budowę wytwórni pasz w Łukowie oraz wprowadzeniu na polski rynek nowych produktów z oferty globalnego CPF. W ramach lokalnej działalności powstają również innowacyjne projekty pod nowymi markami własnymi firmy. To także obserwator akwizycji na rynku spożywczym. >>> https://cpfpoland.pl/

 

data publikacji: 02/10/2018

Spotkanie w Dubieńce i Uchańce (jesień 2018)

 

W dniach 23 i 25 września zarząd i zespół pracowników STOFARM spotkał się z władzami gminy oraz lokalną społecznością podczas wizyty w gminie Dubienka. Była to świetna okazja do zaprezentowania projektu budowy nowej fermy drobiu w gminie oraz do rozmowy o planach
i możliwościach inwestora.

NiedzielaDubieńka

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Dubienka Waldemar Domański, Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Dubience ks. Piotr Ciećkiewicz, Radni gminy wśród nich m.in. Radny miejscowości Uchańka Henryk Hryniuk, sołtysowie, w tym Sołtys Uchańki Stanisław Bureć, mieszkańcy wsi Uchańka, Pani Henryka Szewc – Inspektor Urzędu Gminy ds. inwestycji, Pan Tadeusz Kuśmirek, członkowie wszystkich jednostek OSP w gminie, Zespoły Ludowe „Dębinki”
i „Z za rzeki”, Zespoły „Interia X” i „Żmudziacy”, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dubience Jan Tokarz, przedstawiciele lokalnych przedsiębiorców m.in. Michał Kołodziej – nowy inwestor
w Siedliszczu, Łukasz Skibiński, Leokadia Seniuk, Koło Gospodyń Wiejskich w Uchańce, Koło Gospodyń Wiejskich w Dubience, Koło Gospodyń Wiejskich w Siedliszczu oraz zaproszeni goście. Wszyscy mieli okazję zapoznać się z prezentacją dotyczącą nowego projektu inwestycyjnego oraz zadać pytania przedstawicielom firmy STOFARM. Później był również czas na integrację i lepsze poznanie się ze społecznością lokalną.

 

Wtorek Uchańka

25 września, w Świetlicy Wiejskiej odbyło się zebranie wiejskie we wsi Uchańka, w którym mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy. Dotyczyło podziału przyznawanych środków w ramach funduszu sołeckiego w roku 2019. Uczestnicy zebrania – Wójt Gminy Dubienka, Sołtys Uchańki Stanisław Bureć, Radny Uchańki Henryk Hryniuk, Strażacy OSP Uchańka, Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcy Uchańki również tutaj mieli okazję zapoznać się z planami inwestycyjnymi budowy fermy drobiu.

Podczas dyskusji o nowej inwestycji mieszkańcy zadawali pytania związane z funkcjonowaniem fermy drobiu oraz dot. ochrony środowiska a także pytania dotyczące planów rekrutacji w nowym przedsiębiorstwie.

Dziękujemy za okazaną gościnność!

 

Wszelkie informacje o planowanej inwestycji są dostępne w urzędzie gminy Dubienka oraz pod numerem telefonu: 608-687-998 (Aneta Zawada, Kierownik ds. koordynacji projektów inwestycyjnych).